1. דף הבית
  2. /
  3. שירותים
  4. /
  5. ניקוי בהתזת חול

ניקוי בהתזת חול

מחפשים את הדרך הטובה ביותר לניקוי של מתכות או חלודה? ניקוי בהתזת חול תחת לחץ גבוה ישיג בעבורכם את התוצאות הטובות ביותר. על מנת לנקות היטב את המשטח יש לבחון את מידת הקשיחות של החומר, הגודל של המשטח, זווית ההתזה, המהירות וסוגי הגרגירים. הטכניקה יעילה מאוד להסרת כתמי שמן שהצטברו על מתכת, כתמי חלודה ושאריות צבע. 


ניקוי בהתזת חול מומלץ לקראת צביעה מחודשת של משטחים. המשטח יהיה הרבה יותר נוח לצביעה כאשר תנקו אותו תחילה באמצעות התזת חול. החול מסיר שאריות של צבע קודם וכתמי שומן בצורה יסודית. לאחר הניקוי בהתזה המשטח יהיה חלק, נקי ומוכן לצביעה. החול מותז אל המשטח במהירות מאוד גבוהה. החיסרון היחיד של ניקוי בהתזת חול הוא זיהום אוויר שמגביל את האפשרות להשתמש בשיטה בכל מקום. 


כיצד מתבצע ניקוי בהתזת חול?

את מכשיר הניקוי מפעיל צוות מקצועי ומנוסה. מלאכת הניקוי תתחיל בבחינת המשטח והתאמת המכשיר מבחינת עצמת התזה. הניקוי בחול מיועד בעיקר למשטחים קשים כמו בטון, זכוכית ומתכת. נהוג להשתמש בהתזת חול לניקוי של ספינות וחזית של מבנים. בתחום השיפוצים הניקוי בחול משמש להכנה לקראת צביעה. החול שמותז בעצמה אדירה מצליח להסיר במהירות את שכבת הצבע הקיימת במלואה. כאשר צובעים משטח שנוקה תחילה בהתזת חול שכבת הצבע צפויה להחזיק מעמד לאורך זמן. כדאי לבצע ניקוי יסודי לפני כל עבודת צביעה. 


הניקוי מתבצע באמצעות התזה מהירה של גרגירי החול. החיכוך שנוצר בין הגרגירים לבין המשטח הוא זה שמאפשר את הסרת הלכלוך ואפקט השיוף. הפעולה של הניקוי בחול דומה לפעולה של שיוף משטח עם נייר זכוכית. השימוש בהתזת חול מומלץ בעבור אותם מקרים בהם ניקוי בקיטור אינו מספיק להשגת התוצאות הטובות ביותר. 


באיזה חול משתמשים לניקוי?

החול בו נהוג להשתמש הוא חול ים נקי. החול נשאב על ידי המכונה וניתז בעצמה רבה אל המשטח שדורש ניקוי. השימוש בחול מביא תוצאות מדהימות כך שההשקעה מצדיקה את עצמה. אם אנכם בטוחים באיזו טכניקת ניקוי כדאי לבחור – זה הזמן לפנות לאנשי מקצוע. 

טואול - בניית אתרים